Maraş’ın Tarihçesi - Arkin Varosha Residences: Luxury

Maraş’ın Tarihçesi

Geçmişin efsane şehri… Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa ilçesinde yer alan Maraş (Varosha), 1974 öncesinde modern...


Geçmişin efsane şehri…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa ilçesinde yer alan Maraş (Varosha), 1974 öncesinde modern mimarisi, eşsiz sahil şeridi ve 10 bin yatak kapasitesi ile dünyanın en ünlü ve en lüks tatil yeri merkeziydi. 5 yıldız üstü tasarlanan ilk otelin de yer aldığı Maraş şehrinde, 3 bin civarı ticari iş yeri, 99 eğlence merkezi, 25 müze, 24 sinema ve tiyatro, 21 banka, 2 spor tesisi bulunuyordu.

1970’li yıllarda sunduğu ürün ve hizmet kalitesi bugünkü koşullarla kıyaslandığında dahi pek çok ülke ile yarışabilecek konumda olan Maraş, hem turizm hem de mimari açıdan Orta Doğu ve Doğu Akdeniz’in cazibe merkezi olma özelliğine sahipti. Ünlü isimlerin yaz tatilleri için ilk tercihleri arasında yer alan Maraş, Elizabeth Taylor, Richard Burton, Paul Newman, Raquel Welch, Sophia Loren ve Brigitte Bardot gibi isimleri ağırlamıştır. Geçmişin efsane şehri Maraş, o yıllarda misafirlerine adeta geleceği yaşatmıştı.

Eşsiz bir konumda bulunan Arkın Varosha Residences ile size tarihle iç içe, modern bir şehir hayatı sunuyoruz. Denize ve antik Gazimağusa Limanı’na yürüyüş mesafesinde, eşsiz bir konumda bulunan projemizde günümüz çağdaş mimarisini yansıtırken Maraş’ın tarihsel dokusunun korunmasına da özen gösterdik. Akdeniz’in ve ünlü Maraş şehrinin mükemmel panoramik manzarasına sahip olan Arkın Varosha Residences, hem sizi hem de konuklarınızı çok etkileyecek. Sadelik, fonksiyonellik ve estetiğin ön planda tutulduğu Arkın Varosha Residences projesinde, İskandinav stili iç dekorasyonun en şık tasarımlarını size huzur dolu bir ortam yaratmak için bir araya getirdik.

5 yıldızlı yaşam konsepti sayesinde her mevsim tatil tadında yaşama imkânı bulacağınız Arkın Varosha Residences projesinde, sadece bir daireye değil, size sunulan ayrıcalıklı hizmetlere de sahip olacaksınız. Rezidans hizmeti içerisinde rengarenk bir dünya sunan Clubhouse ile cafe, açık yüzme havuzu ve snack bar, spa ve spor salonu, sauna-buhar odası, parti-toplantı salonu, scooter-buggy kiralama hizmeti ve mini marketi ile keyif dolu bir sosyal yaşamı evinize getiriyoruz.

Arkın Varosha Residences, Dr. Fazıl Küçük Stadyumu’na 2 dakika, Arkın Palm Beach Hotel’e 5 dakika, tarihi Gazimağusa Limanı’na ve şehir merkezine ise 15 dakika yürüyüş mesafesinde eşsiz bir konuma sahiptir.

 

WhatsApp Icon