Kültür sanat & aktiviteler - Arkin Varosha Residences: Luxury

Kültür sanat & aktiviteler

FESTİVALLER Gerek bölge halkının, gerekse turistlerin yoğun ilgi gösterdiği geleneksel Gazimağusa festivallerine katılarak yöresel Kıbrıs lezzetlerini...


FESTİVALLER

Gerek bölge halkının, gerekse turistlerin yoğun ilgi gösterdiği geleneksel Gazimağusa festivallerine katılarak yöresel Kıbrıs lezzetlerini tadabilir, tarihi mekanların nostaljik atmosferinde ünlü sanatçıların konserlerini dinleyebilirsiniz.

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

Her yıl çeşitli opera ve bale gösterilerine, sergilere, tiyatro ve konserlere, dans gösterilerine ev sahipliği yapan Gazimağusa, kültür-sanatla iç içe bir yaşam vaad ediyor.

PLAJ AKTİVİTELERİ VE SU SPORLARI

Adanın en gözde plajı olan Arkın Palm Beach Hotel plajında ve şehrin diğer plajlarında plaj aktiviteleri ve su sporlarıyla ilgilenebilir, yelkenli ile açılabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz.

GÜNÜBİRLİK KARPAZ GEZİLERİ

Tarihî ve doğal güzellikleriyle milli park statüsünde ve koruma altında olan Karpaz, tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de inzivaya çekilmek isteyenlerin uğrak yeridir. Günübirlik Karpaz gezilerinde Apostolos Andreas Manastırı ve deniz kaplumbağalarının da üreme alanı olan “Altın Kum” sahilleri görülmeye değer ender mekanlardır.

RESTORANLAR

Balık restoranları ve meyhaneleri ile ünlü olan Gazimağusa’da, ada genelinde olduğu gibi masada boşluk kalmayacak kadar bol çeşitli mezelerle yemekleriniz bir ziyafete dönüşüyor. Balık ve kırmızı et çeşitlerinin mangalda enfes lezzetlere dönüştüğü Gazimağusa’da fırın kebabı geleneksel lezzetlerin başında geliyor.

CAFELER

Bir üniversite şehri olması dolayısıyla genç nüfusun yoğun olduğu Gazimağusa’da birçok cafe alternatifi bulunuyor. Dostlarla kısa muhabbetin, zaman zaman iş toplantılarının vazgeçilmezi olan cafeler kahve, çay ve atıştırmalıkların hem geleneksel, hem de yeni alternatiflerini sunuyor.

ALIŞVERİŞ

Hediyelik eşya ve otantik ürünler almak için tarihi Kale İçi çarşısını gezebilir, mağazaları ile ünlü Salamis yolunu ziyaret edebilirsiniz. Merkezi konumdaki mağaza en kaliteli modaya sahiptir.

CİNEMA

Gazimağusa City Mall alışveriş merkezi, ayrıca keyif alabileceğiniz yerleşik bir sinemaya da sahiptir.  Aileniz veya arkadaşlarınızla en güncel filmleri izleyin ve keyfini çıkarın!

WhatsApp Icon